Penzion u muzea, Příbram

náměstí Hynka Kličky 79, Příbram, 26101
od 950 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Nabízíme ubytování v plně zařízených apartmanech, všude najdete samostatnou koupelnu s WC, televizi, WI-FI, a plně vybavenou kuchyňku. Příjemné soukromí na zahrádce, úschova kol. Bezbariérový přístup.

Další informace

Penzion U Muzea Příbram je nový penzion otevřený roku 2011. Penzion se nachází v těsném sousedství Hornického muzea v Příbrami v historické části Březových Hor. Za historickým domem Vimrovna, ve kterém je obchod s keramickou dílnou, se nalézá ve dvoře prostorný přízemní dům s kompletně vybavenými pokoji (apartmány) zaručujícími maximální pohodlí a klid. Tichý dvůr s útulnou zahrádkou může sloužit k nerušenému posezení s přáteli. Příjemné soukromí je ideální pro organizované skupiny nebo k delšímu pobytu.

Ubytování je vhodné pro turisty, rodiny s dětmi i, cyklisty. Okolní krajině vévodí malebné pohoří Brdy, CHKO. Zveme milovníky přírody, turisty, cykloturisty, houbaře, sportovce i rodiny s dětmi k prožití příjemné dovolené.

Všechny apartmány jsou prostorné, vybavené samostatnou koupelnou s WC, televizí, připojením na WI-FI. Vstup do pokojů je bezbariérový, možnost úschovy kol. Součástí všech apartmánů je samostatná kuchyňka. Hosté mají k dispozici vařič, rychlovarnou konvici, mikrovlnou troubu a ledničku. Kávu a čaj mají ubytovaní hosté zdarma. ubytování se zvířaty není možné.

Parkování je možné přímo před domem na náměstí Hynka Kličky (kamerový systém). V těsné blízkosti penzionu je několik restaurací, kavárna, 2 pizzerie, bufet s teplým občerstvením, trafika a obchod s potravinami. Recepce je otevřena každý den od 13.00 do 20.00 hodin. Hosté platí při příjezdu v hotovosti, platební karty penzion nepřijímá.

PENZION JE NEKUŘÁCKÝ

Ceny

Čtyřlůžkový pokoj
1.500 Kč
Dvoulůžkový pokoj
950 Kč
Přistýlka
280 Kč
Třílůžkový pokoj
1.200 Kč

Služby

Úschovna kol, lyží

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek
12
Čtyřlůžkové pokoje
1
Dvoulůžkové pokoje
1
Počet apartmánů
4
Třílůžkové pokoje
2

Vybavení pokojů

Kuchyňka

Sportovní možnosti v okolí

Cyklostezky

Okolí

Chráněná krajinná oblast Brdy

Nedávná přeměna Vojenského újezdu Brdy na chráněnou krajinnou oblast znamená otevření dosud širší veřejnosti nepřístupného ostrova horské přírody v nitru Čech. Převážně lesní území se rozkládá na 345 kilometrech čtverečních a obsahuje mnohé cenné přírodní památky. Nabízí se zde množství cyklistických, běžkařských i pěších výletů.

Hornické muzeum Příbram

Přímo vedle penzionu je největší hornické muzeum v ČR. Jízda hornickým vláčkem, fárání do podzemí, technické památky, hornický skanzen, vodní kolo v podzemí šachty Drkolnov. Asi 7 km je pobočka muzea Památník Vojna.

Svatá Hora

Svatá Hora, poutní místo, perla českého baroka, národní kulturní památka, bazilika Nanebevzetí Panny Marie Svatohorské, dílo architektů Carla Luraga a Benjamina Šlajera, dále Kryštofa I. Dienzenhofera. Svatohorské poutní muzeum, expozice unikátních devocionálií, lidových řezeb, historických předmětů poutnického charakteru, sezónní výstavy.

Ve staré Příbrami, Zámeček - Ernestinum, bývalé sídlo pražských arcibiskupů, v jádru gotická tvrz se zachovalým arkýřem ze 14. století, v letech 1849 - 1945 sídlo Montánního učiliště, později Báňské akademie a Vysoké školy báňské, dnes Informační centrum Městského úřadu Příbram, obřadní a výstavní síň, Galerie Františka Drtikola a Muzeum III. odboje.

Galerie Františka Drtikola

Stálá expozice uměleckého fotografa Františka Drtikola (1883 Příbram - 1961 Praha) v Drtikolově rodném městě z autorova fotografického díla let 1901-1935 ve formě výstavních faksimilií, doplněno životopisným filmem. Výstavy výtvarníků.

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě

Asi 7 km od Příbrami. Stálá expozice o životě, díle i pobytu skladatele Antonína Dvořáka ve Vysoké a významu místa a okolní krajiny pro Dvořákovu tvorbu a inspiraci, doplněná o makety scén z premiér vybraných oper a kostýmy hlavních postav opery Rusalka. Promítání hudebního filmového dokumentu Dvořák na Vysoké. Možnost poslechu více než 80 nahrávek Dvořákových děl. Expozice o osobnosti původních majitelů, hraběte Václava Roberta Kounice a jeho manželky Josefíny (roz. Čermákové).

Mapa

Autobus 50m
Vlak 600m
Velká mapa